Dana Kondrová, sociální asistentka

Pečovatelka roku 2022
Dana Kondrová, pečovatelka roku 2022
Cestou na pódium ještě netušila, že právě ona se stane vítězkou v kategorii Pobytové služby prestižní ceny Pečovatelka roku 2022.

„Byla jsem jediná, kdo nic nevěděl! Takže pro mě to bylo velké překvapení a šok, že jsem vyhrála. Snažím se mít pozitivní přístup k práci. Udržet si pozitivitu tady v tom všem je taky takový dar,“ myslí si. „Ráda pomáhám, ráda dělám radost, dávám a rozdávám, to mi dělá dobře“.

07/05/2023

Dana vyniká svým stálým pozitivním naladěním a úsměvem. Ke klientkám a jejich dětem přistupuje vždy s respektem. Naše diakonická hodnota milosrdenství dostává v Danině pojetí svůj rozměr pochopení, empatie a přijetí, ať jsme jacíkoli. Dana zná životní příběhy svých klientů a dokáže na ně adekvátně reagovat citlivou podporou. V týmu přichází se zajímavými nápady a je jeho klidnou silou. Dokáže naše pohledy náležitě zjemnit, na druhou stranu jsou pro ni důležitá pravidla a jasně nastavené hranice.

Je týmovým hráčem, snaží se službu rozvíjet, kolegyním dokáže pomoci a poradit, je stabilizačním článkem. Velmi ráda pořádá skupinové aktivity s klientkami a dětmi, potkávají se společně při tvůrčích aktivitách, a utvářejí tak hodnotu společenství.

Právě z těchto důvodů jsme rádi, že se právě Daně dostalo tohoto ocenění. Za mosteckou Diakonii jsme celý den pojali slavnostně a v duchu společenství jsme si jej užili včetně výtečného oběda. Bylo nám ctí jí při této životní události podpořit a doprovázet.

Ocenění vyhlašovala patronka projektu, paní Ilona Svobodová a celým odpolednem provázel moderátor Aleš Cibulka. Na místě udělování prestižní ceny se také sešlo mnoho významných osobností a to jak z pořádající Diakonie ČCE a APSS, ale také třeba vedení Prahy 2.