Dobrovolnice Terka

Image
Dobrovolnice Terka
„Za mě je to super zkušenost, díky které mám práci, co mě baví. Spousta lidí se toho bojí, ale všichni by si měli dobrovolničení vyzkoušet.“
07/05/2023

Terka je dlouholetou dobrovolnicí v Energii Meziboří, kde pomáhá dlouhodobě duševně nemocným a zdravotně postiženým. Dostala se dem prakticky náhodou. „Bydlím kousek odtud, často jsem chodila kolem, ale nikdy jsem nevěděla, co to vlastně je. Když jsem si při studiu měla vybrat praxi, tak jsem si řekla, že to zkusím. Praxe trvala jen několik měsíců, ale já jsem poté chtěla dál spolupracovat. A tak mi vedoucí řekla, že si můžu přes Dobrovolnické centrum Most udělat dobrovolnickou smlouvu a dobrovolničit zde“, říká s úsměvem Terka.

Během covidu vypomáhala i jako pečovatelka a od podzimu nastoupí jako plnohodnotný pracovník na plný úvazek. Dobrovolnictví se v jejím případě ukázalo jako zajímavá cesta k profesi. Jelikož se jako dobrovolník maximálně osvědčila, nebylo později už co řešit.

Terka se v Energii Meziboří zabývá ergoterapií čili terapií prací. Pracuje jak se stálými, tak s dojíždějícími klienty. Vyrábí společně keramiku, svíčky, obrázky, nebo třeba hrají hry, karty. S klienty chodí i na výlety, na koupaliště nebo se podílí na tematických dnech.

Chcete se také stát dobrovolníkem?